Sobota 21.10.2017

EDUKACJA NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

to u nas smiley

ponieważ, między innymi, poza obowiązkowymi przedmiotami ogólnokształcącymi, w szkole podstawowej i gimnazjum prowadzimy naukę języka niemieckiego w zakresie rozszerzonym  oraz naukę języka angielskiego

z podziałem na grupy ze względu na poziom zaawansowania uczniów.

V edycja

konkursu Mazurska Rodzina

Prace należy dostarczyć bądź nadesłać do 31 marca 2017r. Adres: Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Marion Dönhoff ul. Leśna 2A, 11-730 Mikołajki .

więcej informacji: https://sto-mikolajki.edupage.org/text/?text=text/text4&subpage=4

Początek wspaniałej przygody.

5 października 2016 roku uczniowie kl. I i II liceum wyjeżdżają do Francji w ramach programu Erasmus.To początek wspaniałej przygody, w której będzie uczestniczyła młodzież z Francji, Niemiec i Hiszpanii. Zajęcia w  tej edycji Erasmusa mają charakter sportowy, a więc łączą przyjemne z pożytecznym i dają możliwość wszechstronnego rozwoju. Praktyczna nauka języków obcych, poszerzanie wiedzy, zdobywanie nowych umiejętności, poznawanie innej kultury, dbanie o tężyznę fizyczną, kontakty z rówieśnikami, to  możliwości, które  daje udział w Erasmusie. Nauka może być wspaniała przygodą.

Życzymy udanej zabawy

BIULETYN INFORMACYJNY

Biuletyn_szkolny.pdf

Informacje

Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Marion Dönhoff,  Społeczne Gimnazjum i Społeczna Szkoła Podstawowa

Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Mikołajkach.

Szanowni Rodzice oraz Uczniowie!

Wyniki egzminów gimnazjalnych w tym roku uplasowały naszą szkołę wśród

15% najlepszych szkół w Polsce!

Nasza szkoła jest Organizacją Pożytku Publicznego, co znaczy, że 1 % naszego podatku możemy przeznaczyć na jej działalność.

1 % przekazujemy w rozliczeniu podatkowym na :

Samodzielne Koło Terenowe nr 93 STO w Mikołajkach, Numer KRS 0000028524

Pięknie dziękujemy !!!

Wiadomości

• W październiku został zorganizowany konkurs plastyczny  pt. „Jesienne dekoracje z dyni”. Do udziału w konkursie były zaproszone wszystkie klasy szkoły podstawowej.

Celem  konkursu było:

-  zachęcenie dzieci do zaprezentowania zdolności i umiejętności plastyczno – technicznych

- rozwijanie zdolności konstrukcyjnych oraz dekoracyjnych

- pobudzenie wyobraźni oraz aktywności artystycznej

- popularyzacja walorów dekoracyjnych dyni

- kształtowanie umiejętności pracy indywidualnej, zespołowej oraz współpraca z rodzicami

• Uczniowie klasy I  przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów wierszy i piosenek. W piątek 13.10.2017 podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyło się również ślubowanie klasy I. Dzieci w strojach galowych oraz biretach na głowach w skupieniu oczekiwali na swój występ. Dzieci powitały wspólnie gości, każde dziecko miało też okazję samodzielnie do mikrofonu powiedzieć przygotowany wiersz. Uczniowie wspólnie zaśpiewali hymn pierwszoklasisty. W niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po zakończonej części artystycznej pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia.

• W miesiącu październiku w Społecznej Szkole Podstawowej w Mikołajkach został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Jesienne cuda”. Do udziału w nim zostali zaproszeni uczniowie klas młodszych z rodzicami. Jury wyłoniło laureatów ogłoszonego konkursu. W związku z tym, że dzieci wykazały się dużą pomysłowością i kreatywnością w tworzeniu jesiennych prac, jury po dokonaniu oceny wszystkich prac zdecydowało o przyznaniu 3 pierwszych miejsc. Wręczenie nagród odbędzie się 17.10.2017. Wszystkim uczestnikom konkursu zostaną wręczone nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy rodzicom którzy wspomagali w większym lub mniejszym stopniu swoje pociechy przy tworzeniu konkursowych prac.

• W piatek 6.10.2017 mali badacze w kl.III SP prowadzili eksperymenty i doświadczenia, które mialy za zadanie  rozbudzenie ciekawości otaczającego świata, oraz nauczenie dzieci prowadzenia obserwacji i wyciągnięcie wniosków z doświadczeń i eksperymentów.

• W sobotę 7.10.2017r. uczniowie naszej szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie - Piękne czytanie to też sztuka, który odbył sie w klubie czytelniczym ABC w Mikołajkach organizowanym przez tutejszą bibliotekę. Uczestnicy konkursu byli zobowiazani do przygotowania fragmentu dowolnej ksiażki ,czas prezentacji nie miał przekraczac 3 minut.Komisja .której zadaniem bylo ocenianie bezbłędnosci czytania,wyrazistości  i dykcję oraz interpretację czytanego tekstu wyrozniła i nagodziła uczestników dyplomami.