Nawigacja

 • ROZPOCZĘLIŚMY REKRUTACJĘ DO LICEUM!

  30.11.2018

  Rozpoczęliśmy rekrutację do LICEUM!
  Zapraszamy III-gimnazjalistów do 3-letniego liceum w starym systemie oraz 8-klasistów do nowego, 4-letniego liceum.

  Zachęcamy do obejrzenia filmu o naszej szkole. Można to zrobić:

   

  Ponadto, 14.12.2018 o 16:00 otwieramy drzwi naszej Szkoły dla chętnych i zainteresowanych! Zapraszamy na:

  • eksperymenty do pracowni chemicznej;
  • multimedialną lekcję angielskiego

  oraz

  • integracyjne zajęcia sportowe na koniec! smiley

   

  Do zobaczenia w naszej Szkole!

  ROZPOCZĘLIŚMY REKRUTACJĘ DO LICEUM! - Obrazek 1

   

 • Zajęcia dodatkowe

 • Nowy rok szkolny czas zacząć...

  Nowy rok szkolny czas zacząć...

   Nowy rok szkolny rozpoczynamy 3 września 2018r. o godzinie 16.00.

                                                                                                                                                                        Zapraszamy!smiley

 • Wizyta grupy z Lahnstein

  Jak co roku nasza szkoła brała udział w wymianie uczniowskiej ze szkołą partnerską z Lahnstein. W dniach 18.-25.05.2018 uczniowie II klasy Społecznego Gimnazjum i VII klasy Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Mikołajkach oraz uczniowie Marion-Dönhoff-Gymnasium uczestniczyli w projekcie „Śladami polskiej muzyki”. Niemieccy goście mieli możliwość zapoznania się z barwną polską kulturą. Wspólnie realizowane zadania projektu przybliżyły sylwetkę słynnego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina, jego twórczość oraz umożliwiły zwiedzanie domu urodzenia w Żelazowej Woli. W Gałkowie uczniowie uczyli się polskich tańców narodowych pod okiem profesjonalnego tancerza, byłego członka Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”. W trakcie wymiany był czas na gry, zabawy, wycieczki i praktyczną naukę języka obcego. Ponadto udało się wspólnie zrealizować następujące działania:

  • Udział w zajęciach lekcyjnych, śpiewanie polskich piosenek harcerskich (SG Mikołajki).

  • Szkolna praca plastyczna – obrazkowy słownik polsko-niemiecko-angielski, temat: muzyka.

  • Śpiewanie ekumenicznych pieśni kościelnych w Kościele Św. Trójcy (Mikołajki).

  • Wizyta u burmistrza Mikołajek.

  • Mikołajska gra miejska (grupowe podchody z zadaniami w terenie).

  • Wizyta w Salonie Marion Dönhoff, rozmowa z p. Renatą Marsch-Potocką (Gałkowo).

  • Spływ kajakowy (Krutyń-Wojnowo).

  • Zwiedzanie Klasztoru Starowierców (Wojnowo).

  • Noc filmowa – tematyka muzyczna (Gałkowo).

  • Zwiedzanie Łazienek Królewskich, Pałacu na wyspie, Starego Miasta (Warszawa).

   

  Rewizyta odbędzie się we wrześniu bieżącego roku.

  Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
  22.06.2018

  W dniu 22 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018. W uroczystości udział wzięli: prezes SKT nr 93 w Mikołajkach- Pan Alexander Potocki, dyrektor wraz z gronem pedagogicznym, zaproszeni goście i oczywiście uczniowie. Pożegnaliśmy uczniów klasy trzeciej gimnazjum. 

  Wraz z dyrektorem życzymy zdrowych, bezpiecznych, udanych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu! wink

 • "Studnia dla Południa"

  Klasa III szkoły podstawowej brała udział w projekcie - Studnia dla Południa organizowanym przez Polską Akcję Humanitarną, który już się zakończył.

  Zebrane pieniądze w kwocie 745 zł. podczas kiermaszu Serca na Walentynki i Wielkanocne Palmy zostały wpłacone na konto Polskiej Akcji Humanitarnej.

  Uczniowie kl III wraz z wychowawczynią Jolantą Przybysz pragną podziękować wszystkim, a szczególnie rodzicom uczniów kl. III za zaangażowanie i zachęcić do udziału w kolejnych akcjach charytatywnych.

  Jolanta Przybysz

 • Spotkanie z uczestnikiem wyprawy na Kilimandżaro
  Dnia 14 maja 2018r. uczniowie klas 1 LO i III gimnazjum Szkół Społecznych STO w Mikołajkach uczestniczyli w lekcji geografii pt „Wyprawa na Kilimandżaro”. Pan Tęcza Krzysztof – Prezes oddziału PTTK w Jeleniej Górze prowadzi Regionalną Pracownię Krajoznawczą Karkonoszy przy Związku Gmin Karkonoskich w Bukowcu  uczestnik  wyprawy na najwyższy szczyt Afryki – Kilimandżaro (5895 m n.p.m.) opowiadał o przygotowaniach i przebiegu wyprawy oraz przedstawił fotorelację.

   

   

   

   

                                                  Nauczyciel geografii: Mirosław Karwowski

   

   

 • Turniej drużyn PCK

  16.05.2018r. w Zespole Szkół Zawodowych w Mrągowie, odbył się Turniej Drużyn PCK. Celem tego turnieju było doskonalenie umiejętności niesienia pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasza reprezentacja w składzie : K. Walczak, G .Burnos, W .Kulis i M. Kowalczuk spisała się znakomicie i zajęła II miejsce.

                                                                                                                    Gratulujemy.

 • Pożegnanie klasy III LO

  27 kwietnia uczniowie klasy III LO zakończyli naukę w naszej szkole. Motto tego uroczystego zakończenia brzmiało "Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego"

 • Konkurs Zawodoznawczy

  W czasie Dnia Otwartego ogłosiliśmy wyniki plastycznego Szkolnego Konkursu Zawodoznawczego. Wszystkie pracy były niepowtarzalne i pokazały jak bardzo utalentowani są nasi uczniowie.

   W kategorii prac liceum i gimnazjum zwyciężyła praca Wiktorii Kulis. Pierwsze miejsce w szkole podstawowej wywalczyły prace Jana Krukowskiego i Magdaleny Zawilińskiej. Na podium kolejno znaleźli się:Samanta Siekierko, Oliwia Żeszko i Zuzanna Grzelakowska. Wśród wyróżnionych na uwagę zasłużyły też prace: Błażeja Kozłowskiego, Gabrieli Czelij i Oli Kubackiej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłów i talentu.

 • MASTER CHEF NA LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  Dnia 10 kwietnia 2018 r. uczniowie IV klasy Społecznej Szkoły Podstawowej  mieli wspaniałą okazję, aby połączyć rozwój swoich umiejętności kulinarnych z rozwojem umiejętności językowych.

  Podczas lekcji godziny wychowawczej uczniowie, nawiązując do zagadnień związanych z prowadzeniem zdrowego trybu życia, przygotowywali sałatki owocowe i warzywne. Natomiast podczas lekcji języka angielskiego, prezentowali przygotowane potrawy, wykorzystując poznane wcześniej słownictwo z zakresu działu Food. Uczniowie, w języku angielskim, podawali nazwę potrawy , jej składniki oraz sposób przygotowania.

  Lekcje dostarczyły uczniom wiele radości i przyczyniły się do rozwoju ich umiejętności językowych, kulinarnych oraz pracy w zespole.

  Iwona Harasimowicz

 • „TURBOLANDESKUNDE – DEUTSCHLAND” – IV EDYCJA KONKURSU – ETAP REGIONALNY W OLSZTYNIE

  Premiera dla SLO! Po raz pierwszy w historii braliśmy udział w konkursie „Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych”. Tegoroczna IV edycja dotyczyła Niemiec (pierwszy etap konkursu – szkolny – odbył się w grudniu ubiegłego roku).

  13.04.2018 r. trzyosobowa drużyna tegorocznych maturzystów naszego liceum udała się do Olsztyna. W auli im. Marii i Georga Dietrichów rywalizowało ze sobą łącznie 12 drużyn, które odpowiadały na pytania zarówno w języku polskim, jak i niemieckim zawarte w prezentacji multimedialnej z zakresu wiedzy powszechnej na temat Niemiec. Drużyny miały do dyspozycji 120 pytań z puli za jeden (pytania różnego typu po polsku), dwa (test wyboru po niemiecku) lub trzy punkty (pytania otwarte po niemiecku).

  Po dziewięciu rundach nastąpiło ogłoszenie wyników: Kim Gusko, Julia Jabczyńska oraz Konrad Serowik zajęli ostatecznie czwarte miejsce, godnie reprezentując SLO im. Marion Dönhoff STO w etapie regionalnym. Nasze gratulacje!

  Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Konkurs odbywa się corocznie pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie i Warszawie.

  http://psnjn.org/pl/turbolandeskunde-regulamin/

   

  Sebastian Jabłoński

 • Zawody pływackie

  7 kwietnia 2018 roku uczniowie naszych Szkół (Społecznej Szkoły Podstawowej, Społecznego Gimnazjum i Społecznego Liceum Ogólnokształcącego) brali udział w zawodach pływackich w Olecku, organizowanych w ramach akcji „Warmia i Mazury Pływają”.

 • Piknik przyrodniczy 2018

  Nauka przez zabawę.

   Już po raz czwarty w naszej szkole odbył się Piknik Przyrodniczy. Na młodzież czekały atrakcje naukowe przygotowane w bardzo przystępny sposób przez naszych gości z Polskiej Akademii Nauk, Stacji Hydrobiologicznej w Mikołajkach, Stacji Badawczej w Popielnie, Lasów Państwowych, Mazurskiego Parku Krajobrazowego czy Szkół Leśnych z Rucianego Nidy. 

  Ciekawe  eksperymenty, pokazy i obserwacje sprzyjały zdobywaniu wiedzy w sposób najprzyjemniejszy- poprzez dobrą zabawę.

  Swoją wiedzę można było sprawdzić, rozwiązując test konkursowy, w którym główną nagrodę stanowił tablet, ufundowany przez Panią Marszałek – Wiolettę Śląską- Zyśk

 • Dzień Patronki

  Dzień Patronki

  W niedzielę 11 marca przypadała 16 rocznica śmierci Marion Dönhoff. W piątek 09 marca

  społeczność szkolna zebrała się, aby upamiętnić ten dzień minutą ciszy. Przedstawiciele Samorządu

  Uczniowskiego złożyli kwiaty przy popiersiu Patronki. Zgodnie z tradycją umieszczono kolejne już

  zdjęcie grupowe z wymiany międzynarodowej – tym razem z Oberhausen. Uczestnicy tego grudniowego wyjazdu komentowali pokaz slajdów na forum szkoły. Na koniec była niespodzianka. Wszystkim kobietom z okazji ich święta SU wręczył słodkie upominki i kwiaty.

 • Konkurs ekologiczny „Eko – Planeta"

  Dnia 01.03.2018r. grupa  naszych uczniów z klasy 4, 6 i 7  Społecznej  Szkoły  Podstawowej wzięła

  udział w  XV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Eko – Planeta” przeprowadzonego przy współpracy merytorycznej z Katedrą Kształtowania Środowiska Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim.

   

  Kategoria „Maluch”

  Uczniowie z klasy 4:

  Domański Wiktor, Krukowski Jan, Wielogórski Aleksander

   

  Kategoria „Młodzik”

  Uczniowie z klasy 6:

  Burnos Dorian, Kurkowicz Marcin, Ostojska Zofia, Podeszwa Maja, Sobiech Karol,

  Szymańska Pola

  Uczniowie z klasy 7:

  Dzipanow Maja, Juroszek Zuzanna, Kubacka Kornelia, Łapuć Marianna, Pizoń Dawid,

  Stręt Magdalena

   

  Wyniki zostaną ogłoszone do 30.05.2018r.

   

  Szkolni organizatorzy:  Mirosława Gryziak, Mirosław Karwowski

 • I SZKOLNY KONKURS „PIĘKNE CZYTANIE W JĘZYKU ANGIELSKIM TO TEŻ SZTUKA”

  READING IS DREAMING WITH OPEN EYES

              23 lutego 2018 r. w Społecznej Szkole Podstawowej odbył się konkurs „Piękne czytanie w języku angielskim to też sztuka”.

              Czytanie jest jedną z najpopularniejszych i najprzyjemniejszych form spędzania czasu wolnego. Pozwala swobodnie działać naszej wyobraźni i przenosi nas w inny odległy świat, pełen fascynujących przygód i emocji. Jednakże czytanie w języku obcym posiada wiele  dodatkowych zalet. Nauka poprzez czytanie to jeden z najlepszych i najskuteczniejszych sposobów nauki języka. Książka staje się wówczas nie tylko rozrywką, ale także skarbnicą wiedzy. Czytając uczymy się jednocześnie struktur gramatycznych, słówek oraz zwrotów. Zyskujemy dodatkowo płynność językową i przełamujemy bariery związane z posługiwaniem się językiem obcym.

              Celem konkursu było propagowanie kultury czytelniczej, podniesienie czytelnictwa w języku obcym, a także kształcenie umiejętności pięknego czytania na głos w języku angielskim. Uczestnicy konkursu przenieśli widownię w magiczny świat, prezentując fragmenty popularnych baśni i opowiadań w angielskiej wersji językowej:  SLEEPING BEAUTY, LITTLE RED RIDING HOOD, JACK AND THE BEANSTALK, SNOW WHITE AND SEVEN DWARFS, ANGEL! LOOK OUT!, SANTA’S LITTLE HELPER, ALI AND THE MAGIC CARPET.

              Zwycięzcami konkursu w kategorii klas II-III szkoły podstawowej zostali:

  Wojciech Nadolny- I miejsce

  Laura Durkiewicz- II miejsce

  Marta Engwert- III miejsce

              Zwycięzcami konkursu w kategorii klas IV-VII szkoły podstawowej zostali:

  Amelia Serowik- I miejsce

  Marcin Kurkowicz- II miejsce

  Zuzanna Wenda- III miejsce

              Wszyscy uczestnicy konkursu pokazali wysoki poziom kompetencji językowych.  Swoim występem udowodnili, że piękne czytanie na głos w języku angielskim to również sztuka, którą warto pielęgnować i pokazywać.

  Iwona Harasimowicz

 • Dzień babci i dziadka

  Dnia 19 stycznia 2018 roku o godzinie 9.00 odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki, które pięknie recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki, tańczyły. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.

  W przyjęciu gości pomogli nam rodzice, a dzieci nakryły do stołu poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty oraz owoców. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie.

  Kochanym Babciom i drogim. Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

 • Poloneza czas zacząć!

  Tymi tradycyjnymi słowami rozpoczął się bal studniówkowy w naszej szkole. Tym razem gościliśmy w „Restauracji Potocki” w Gałkowie. Były przemowy, kwiaty, życzenia i podziękowania. Ale przede wszystkim tej nocy towarzyszyła nam wspaniała zabawa do białego rana.

  Po takim balu wyniki matury muszą być satysfakcjonujące. I tego naszym maturzystom serdecznie zyczymy. Powodzenia w maju!

 • Podsumowanie realizacji programu "Przyjaciele ZIPPIEGO"

  W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole realizowaliśmy  międzynarodowy program "Przyjaciele Zippiego", który doskonalił  u małych dzieci zdolności dawania sobie rady z trudnościami i wykorzystywania ich w codziennym życiu. Program ten rozwijał  u dzieci umiejętności społeczne i asertywność oraz sprawił, że są lepiej przygotowane i zdolne do pomagania innym w ich problemach. Program opowiadał  o grupie przyjaciół, a Zippi to patyczak, ulubieniec jednego z chłopców. Realizacja programu obejmowała cykl 24 spotkań pogrupowanych w 6 części tematycznych: uczucia, komunikacja, nawiązywanie i zrywanie więzi, rozwiązywanie konfliktów, przeżywanie zmiany i straty, dajemy sobie radę. Każda z części zawierała opowiadanie zilustrowane zabawnymi obrazkami oraz propozycje zadań do pracy z grupą, takich jak: odgrywanie ról i scenek, rysowanie, ćwiczenia. Ostatnie spotkanie dzieci z Przyjaciółmi Zippiego odbyło się  pod hasłem Wspólne świętowani. Ceremonia przebiegała w radosnym nastroju, każde dziecko otrzymało dyplom Przyjaciela Zippiego a wartość programu podkreślały korony na głowach dzieci własnoręcznie ozdobione. Uwieńczeniem realizacji całego programu był wspólny poczęstunek i fotografie. Gościła również nutka refleksji dzieci nad tym co z programu podobało się najbardziej, a co najmniej.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Społeczne Liceum Ogólnokształcące im.Marion Dönhoff STO w Mikołajkach Społeczne Gimnazjum STO w Mikołajkach Społecza Szkoła Podstawowa STO w Mikołajkach
  11-730 Mikołajki
  ul.Leśna 2 A
 • 87 421 66 74

Galeria zdjęć