Kontakt

 • Społeczne Liceum Ogólnokształcące im.Marion Dönhoff STO w Mikołajkach Społeczne Gimnazjum STO w Mikołajkach Społecza Szkoła Podstawowa STO w Mikołajkach
  11-730 Mikołajki
  ul.Leśna 2 A
 • 87 421 66 74

Co u nas ?

Jesteśmy tutaj

liczba odwiedzin: 132990

Sobota 21.10.2017

 • W październiku został zorganizowany konkurs plastyczny  pt. „Jesienne dekoracje z dyni”. Do udziału w konkursie były zaproszone wszystkie klasy szkoły podstawowej.

  Celem  konkursu było:

  -  zachęcenie dzieci do zaprezentowania zdolności i umiejętności plastyczno – technicznych

  - rozwijanie zdolności konstrukcyjnych oraz dekoracyjnych

  - pobudzenie wyobraźni oraz aktywności artystycznej

  - popularyzacja walorów dekoracyjnych dyni

  - kształtowanie umiejętności pracy indywidualnej, zespołowej oraz współpraca z rodzicami

  Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i kreatywnością podczas tworzenia prac.

  Rozstrzygnięcie konkursu było zaplanowane na 14.10.2017r.  Komisja konkursowa w składzie: p. Anna Staśkiewicz ( nauczycielka matematyki ), p.Maria Zembrzuska  (nauczycielka j. polskiego ), p. Sebastian Jabłoński

  ( nauczyciel j. niemieckiego ) wyłoniła laureatów.

   

  Laureatami konkursu zostali:

  I miejsce- Marcel Pirjamowicz kl. II

   

  II miejsce- Basia Śliwińska kl. I i Lidia Śliwińska kl. III

   

  III miejsce- Jan Paśnikowski kl.II

   

  W dniu 18 października p. dyrektor Stanisław Wąsiakowski nagrodził laureatów  dyplomem i nagrodą w postaci pojemnika na napoje, pozostali uczestnicy konkursu  otrzymali dyplom za udział w konkursie i książkę.

  Dziękujemy rodzicom za pomoc w tworzeniu prac konkursowych,zwycięzcom gratulujemy!

  Wszystkie prace konkursowe zostaną zaprezentowane na wystawie szkolnej.

                                                                                                 

                                                                                           Mikołajki,18.10.2017r

 • Uczniowie klasy I  przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów wierszy i piosenek. W piątek 13.10.2017 podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyło się również ślubowanie klasy I. Dzieci w strojach galowych oraz biretach na głowach w skupieniu oczekiwali na swój występ. Dzieci powitały wspólnie gości, każde dziecko miało też okazję samodzielnie do mikrofonu powiedzieć przygotowany wiersz. Uczniowie wspólnie zaśpiewali hymn pierwszoklasisty. W niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po zakończonej części artystycznej pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia.

  Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy.

   

  Wychowawca: mgr Kornelia Walmińska

 • W miesiącu październiku w Społecznej Szkole Podstawowej w Mikołajkach został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Jesienne cuda”. Do udziału w nim zostali zaproszeni uczniowie klas młodszych z rodzicami. Jury wyłoniło laureatów ogłoszonego konkursu. W związku z tym, że dzieci wykazały się dużą pomysłowością i kreatywnością w tworzeniu jesiennych prac, jury po dokonaniu oceny wszystkich prac zdecydowało o przyznaniu 3 pierwszych miejsc. Wręczenie nagród odbędzie się 17.10.2017. Wszystkim uczestnikom konkursu zostaną wręczone nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy rodzicom którzy wspomagali w większym lub mniejszym stopniu swoje pociechy przy tworzeniu konkursowych prac.

  LAUREATAMI  KONKURSU ZOSTALI:

  I MIEJSCE

  Wojciech Nadolny kl. II

  Marcel Pirjanowicz kl. II       

  Dawid Kowalczyk  kl. III

  II MIEJSCE

  Gabriel Kozłowski – Mazurkiewicz kl. I

  Maria Paśnikowska kl. I

  Jan Paśnikowski kl. II

  III MIEJSCE    

  Estera Górska kl. I     

   

  GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!!!

   

  Laureaci konkursu otrzymali upominki rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Wszystkie  prace można obejrzeć na wystawie w holu szkolnym.

  Kornelia Walmińska

 • W piatek 6.10.2017 mali badacze w kl.III SP prowadzili eksperymenty i doświadczenia, które mialy za zadanie  rozbudzenie ciekawości otaczającego świata, oraz nauczenie dzieci prowadzenia obserwacji i wyciągnięcie wniosków z doświadczeń i eksperymentów.

 • W sobotę 7.10.2017r. uczniowie naszej szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie - Piękne czytanie to też sztuka, który odbył sie w klubie czytelniczym ABC w Mikołajkach organizowanym przez tutejszą bibliotekę. Uczestnicy konkursu byli zobowiazani do przygotowania fragmentu dowolnej ksiażki ,czas prezentacji nie miał przekraczac 3 minut.Komisja .której zadaniem bylo ocenianie bezbłędnosci czytania,wyrazistości  i dykcję oraz interpretację czytanego tekstu wyrozniła i nagodziła uczestników dyplomami.

  Miejsce I zajeła uczennica naszej szkoły Laura Durkiewicz z kl. III

  miejsce II Marta Engwert również uczennica naszej szkoły z  kl. III

  wyróżnionym w czytaniu został Filip Kobus uczeń KL. III równiż z naszej szkoły.Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział  w konkursie.

   

 • UROCZYSTE OBCHODY DEN

  13 października 2017r. o godzinie 11.00 w Społecznej Szkole Podstawowej, Społecznym Gimnazjum i Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Marion Dӧnhoff STO w Mikołajkach miały miejsce uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Akademię z tej okazji przygotowali uczniowie klasy II i VII SP pod opieką pań: Jolanty Przybysz oraz Renaty Kowalczyk. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Prezes SKT nr 93 STO pan Aleksander Potocki, pozostali członkowie Zarządu  oraz rodzice uczniów – szczególnie pierwszaków z podstawówki, którzy także mieli dzisiaj swoje wielkie święto: pasowanie na ucznia. Za tę część dzisiejszej  uroczystości odpowiedzialna była pani Kornelia Walmińska. Występ uczestników składał się z dwóch części. Młodsi uczniowie prowadzili „Galę jabłkowo – oskarową”, a nominowanymi okazali się wszyscy pracownicy placówki. Wysłuchaliśmy także wierszyków, piosenek oraz anegdotek zza biurka,  czyli słynnych  dowcipów o szkole. Starsi uczniowie deklamowali wiersze, które, obok kwiatów i laurek, stanowiły podziękowanie nauczycielom za trud włożony w naukę i wychowanie.                                                                                                                                             

                                                                                                   Renata Kowalczyk

 • W dniu 6 października 2017 w naszej szkole odbyły się Otrzęsiny - uczniów klasy I LO - zorganizowane przez klasę II LO. Wydarzenie było utrzymane w stylu wiejskim, nie zabrakło siana, jabłek, konkurencji w jedzeniu kukurydzy, wyścigów w workach, a przede wszystkim dobrej zabawy. 
   

 • Nauka bez tajemnic….

  uczniowie naszych szkół wzięli udział w Europejskiej Nocy Naukowców zorganizowanej przez Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie, Olsztyńską Szkołę Wyższą i J.Rusieckiego i Uniwersytet Warmińsko – Mazurski.

  Na młodzież  czekały spotkania z naukowcami,  interaktywne wystawy i cały wachlarz eksperymentów, warsztatów i pokazów, które pozwoliły  na lepsze zrozumienie roli osiągnięć nauki w codziennym życiu i być może  zainspirują ją  do podjęcia kariery badacza w przyszłości.

 •  Jesienny Plener Malarski mający na celu popularyzację sztuki malarskiej.

  W czwartek 28 września wzięliśmy po raz drugi udział w zajęciach malarskich „ Pod Jabłoniami”, związanych z III Jesiennym Plenerem Malarskim w Starych Sadach. Uczniowie klas I-III SSP pod okiem malarzy artystów tworzyli swoje obrazy i uczyli się wykorzystywać paletę farb. Zajęcia pozwoliły na wymianę doświadczeń i nawiązanie przyjaźni między artystami. Plener malarski miał charakter integracyjny. Na zakończenie pleneru uczniowie namalowali wspólny obraz,który został wyeksponowany w naszej szkole na korytarzu. Dodatkowo obrazy namalowane przez dzieci zostaną pokazane na wystawie szkolnej. Integracja dotyczyła środowiska malarzy i uczniów naszej szkoły. Zajęcia plenerowe zakończyły się poczęstunkiem przy ognisku i zabawami na świeżym powietrzu.

  Dziękujemy Państwu Durkiewiczom za zaproszenie na zajęcia malarskie.

  Uczniowie klas: I,II,III SSP.

 • Pod koniec września wybraliśmy  się do lasu w poszukiwaniu darów jesieni i spotkała nas miła niespodzianka!!!! Dzieci wypełniły swoje koszyki nie tylko kasztanami i żołędziami ale również grzybami. Nasze zbiory wykorzystamy do dekoracji kącika przyrodniczego w klasie.

   

  Kornelia Walmińska

 • Dzisiaj uczniowie klas I – III Społecznej Szkoły Podstawowej uczestniczyli w warsztatach plastycznych, które odbyły się w restauracji  “Pod Jabłoniami” w Starych Sadach. Uczniowie poznali wspaniałych polskich malarzy m.i.n pana Dariusza Ślusarskiego. Dzieci malowały swoje obrazy pod czujnym okiem artystów, zasięgali ich opini oraz korzystali z cennych wskazówek. Duże zainteresowanie uczniów wzbudziły przyrządy  i przybory używane przez malarzy. Po zakończeniu warsztaów dzieci zostały zaproszone przez właścicieli restauracji na ognisko oraz słodki poczęstunek.

   

   

  Kornelia Walmińska

 • Zajęcia z przyrody obyły sie w Puszczy Piskiej. Ta niecodzienna lekcja przyrody umożliwiła uczniom zdobycie wiedzy poprzez działanie i przeżywanie. Taki sposób przyswajania wiadomości jest przyjemny, przychodzi łatwo i niepostrzeżenie. Cieszy fakt, ze dzieci interesują się zagadnieniami przyrodniczymi i dostrzegają nierozerwalną zależność człowieka od przyrody.

 • Lekcja pływania na basenie w hotelu Gołębiewski w naszym mieście.

  Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach i z utęsknieniem czekają na następne

 • Dzień chłopaka w naszej szkole na słodko. Dziewczynki przygotowały  i upiekły wspólnie z panią Iwoną Piwko oraz panią Kornelią Walmińską  przepyszne rogaliki dla naszych chłopców. Po ciężkiej ale przyjemnej pracy był czas na degustację mniam. smiley

   

  Kornelia Walmińska

 • W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci.W ramach edukacji odwiedził nas policjant, który rozmawiał z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do szkoły. Przypomniał o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu i tornistrze.

 • 15 września 2017 roku nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji " Sprzątanie Świata"

 • Ogród Cichych Bohaterów-wystawa Chust Imiennych w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie .
  Wystawa to hołd złożony osobom ratującym życie innym ludziom w czasach wojny i szalejących totalitaryzmów.Prace wykonali uczniowie szkół w Polsce i Niemczech.Chusty zawierają imiona i nazwiska oraz symboliczne historie cichych bohaterów w formie rękodzieła.Uczniowie klasy trzeciej gimnazjum w ramach języka niemieckiego- mniejszosci narodowej wyszyli chustę poświęconą Hrabinie Marion Donhoff patronce naszej szkoły.
 • "Rok szkolny się zaczyna,

  Znów dni popłyną pracowite,

  Nad książką szkolną, nad zeszytem..."

   

  Tak niedawno rozstaliśmy się, a znów nadszedł czas powrotu i spotkania. Za nami dwa miesiące wspaniałych beztroskich wakacji. Nie ta łatwo pożegnać jest nam plaże tonące w słońcu, błękit nieba, ścieżki górskie wśród zielonych lasów, szalone przygody, wakacyjnych przyjaciół. Dzisiaj możemy spokojnie i radośnie rozpocząć nowy rok szkolny.

  Życzymy Wam wszystkim na początek roku szkolnego - samych piątek i szóstek!

  Dla Was, drodzy nauczyciele ten dzień oznacza początek ciężkiego pełnego pracy roku. Życzymy Wam, by współpraca z uczniami układała się jak najlepiej, a wówczas nowy rok szkolny na pewno będzie dla nas wszystkich udany.

 • Konfiguracja szkolnej sali komputerowej

  „Wielka konfiguracja” sali komputerowej
  W nowy rok szkolny ruszamy z nową salą komputerową. Nasza szkoła
  wzbogaciła się o 30 nowych komputerów. W poniedziałek 28 sierpnia o godz.
  10 00 odbędzie się „wielka konfiguracja” nowej pracowni komputerowej.
  Przyjdź i weź udział.
  Zapraszamy!

 • Piątek-niedziela: Grupa przyjechała ok. 17.00 do Mikołajek. Klasa II G przywitała gości. Troje uczniów niemieckich trafiło do Eulalii, dwoje do Olgi. Jowita, Samanta i Jaś przyjęli po jednej osobie. Każdy był zmęczony ale szczęśliwy. Za program weekendowy odpowiedzialne były rodziny polskie, np. rejs po Śniardwach, rowery, wspólna pizza.

  Poniedziałek: Dzień rozpoczęliśmy w szkole od powitania. Poszliśmy następnie do auli, gdzie czekała na wszystkich prezentacja projektu II G. Dotyczyła survivalu, można było napić się naparu z pokrzywy i miętki. Wspólnie udaliśmy się do UMiG, gdzie usłyszeliśmy legendę o Królu Sielaw. Był czas na wspólne zdjęcie, później poszliśmy na obiad i nad jezioro.

  Wtorek: Zaczęliśmy dzień od wyjazdu do Gałkowa. Byliśmy w Salonie Marion Dönhoff, gdzie usłyszeliśmy historię Patronki. Kolejnymi punktami programu były wizyty w Stadninie Koni Ferenstein oraz w Krutyni (Muzeum Parku Krajobrazowego). Na obiad wróciliśmy do Gałkowa ok. 13.00. Busem pojechaliśmy do Zyzdrojowej Woli, tam rozbiliśmy namioty. Nie było podłogi i na dodatek było mokro. Zaczęliśmy pracę nad słownikiem obrazkowym dot. koni. Pani Eulalia zabrała nas na przejażdżkę wozem po okolicy – z eskortą. Wieczorem, zanim piekliśmy kiełbaski, mieliśmy serię zajęć z panem Markiem Terlikiem. Ćwiczyliśmy chwyty samoobrony, niektórzy skarżyli się na ból ręki. Było świetnie, ale Ola i Gabrysia wróciły do Mikołajek :’( Pan Jabłoński był smutny. Na zakończenie dnia były dobre wursty z ogniska. Chłopcy z II G nie chcieli spać pod namiotem, bo mieli alergię na kleszcze :P Klaudia zaproponowała spanie na sianie, ale nici z tego.

  Środa: Od samego rana padał deszcz, więc Patryk zdecydował, że nici z kajaków. Szybko musieliśmy złożyć namioty, do samego końca pozostali Klaudia, Emilka i Julian (przypadek?). Na śniadanko były płatki i müsli na mleku, natomiast Patryk jadł chleb z serem, bo już był taki głodny i taki mokry. Pomagał, to i zasłużył. Pan Rozumek oraz pan Potocki przewieźli nas do szkoły. Musieliśmy zmienić plany, więc na godz. 12:00 udaliśmy się na basen w Hotelu Gołębiewskim. Patryk ścigał się z panem Jabłońskim na rowerze, wygrał o 1,5 km. Mieliśmy dużo frajdy, pogoda była wymarzona, szkoda, że nie zostaliśmy na Krutyni. Dzieci z Puszczy odjechały punktualnie szkolnym autobusem. Wszyscy musieli się spakować na wycieczkę do Gdańska.

  Czwartek: Nikt się nie spóźnił, więc autokar mógł wyruszyć o czasie. Uczniowie nie chcieli się przemieszać, ale w końcu nie stwarzali problemów. Patryk zabrał ze sobą tylko pięć tigerów. Pierwszym (krótkim) przystankiem była Święta Lipka, następnie zwiedziliśmy Reszel i Lidzbark Warmiński. Na zamku można było kupić świeże pierniczki i inne pamiątki. Ponadto istniała możliwość przebrania się w dawne stroje. Znalazł się czas na zdjątko grupowe. Eulalia udawała psa i pan ochroniarz się nie spostrzegł. Po Lidzbarku odwiedziliśmy Frombork, gdzie znalazł się czas na posiłek i na zwiedzanie zamku. Ostatnim miejscem przed Gdańskiem były Kadyny, oczywiście zrobiliśmy sobie kolejne zdjęcie grupowe. W końcu dotarliśmy szczęśliwie do schroniska. Po zakwaterowaniu udaliśmy się autokarem do kina, aby zarezerwować bilety na film „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”. Na kolację poszliśmy do baru, ale musieliśmy bardzo długo czekać na zamówienia. Przynajmniej było smacznie. Na film dotarliśmy o czasie. Około drugiej w nocy trzeba było dotrzeć do schroniska. Pan Jabłoński pobłądził, ale przynajmniej Patryk miał okazję się dotlenić i zbierać pokemony. Patryk wdrapał się na drzewo i zrobił pranka. Grzecznie i bez spiny każdy zasnął w swoim pokoiku.

  Piątek: Noc była krótka, o siódmej pobudka. Po śniadaniu opuściliśmy schronisko młodzieżowe i pojechaliśmy do centrum. Zobaczyliśmy Pomnik Poległych Stoczniowców 1970, tamże zapaliliśmy znicz i przy pomniku zrobiliśmy zdjęcie grupowe. Wieża Bazyliki Mariackiej była kolejnym punktem programu, nie każdej osobie było dane wejść po 409 schodach :( Na starówce zjedliśmy obiad w barze mlecznym, później był czas wolny i zbiórka przy kole. Odprowadziliśmy grupę z Lahnstein na Dworzec Główny i o godz. 16:33 zakończyliśmy wspólną przygodę. Patryk biegł za pociągiem aż skończył mu się peron i zgubił buta. Klaudia (i nie tylko) miała łzy w oczach. Zobaczymy się w październiku w Niemczech!

  S. Jabłoński

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Społeczne Liceum Ogólnokształcące im.Marion Dönhoff STO w Mikołajkach Społeczne Gimnazjum STO w Mikołajkach Społecza Szkoła Podstawowa STO w Mikołajkach
  11-730 Mikołajki
  ul.Leśna 2 A
 • 87 421 66 74

Galeria zdjęć