Nawigacja

 • JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

  W piątek 22.12.2017r., tuż przez przerwą świąteczną, uczniowie z klas I – III szkoły podstawowej przedstawili Jasełka Bożenarodzeniowe. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem,  przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i dzieci. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Przygotowania do przedstawienia trwały od miesiąca, uczniowie poświęcili wiele czasu na próby i przygotowania, tym bardziej, że poza nauką tekstu, dzieci uczyły się też śpiewać, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana. Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem p. Kornelii Walmińskiej oraz p. Dorota Butkiewicz. O dekorację zadbały p. Iwona Piwko oraz p. E. Wierzchucka. Jasełka w wykonaniu dzieci. wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia.

 • Wyjazd do Oberhausen (Nadrenia Północna-Westfalia, Niemcy)

  Premiera w SLO! Po raz pierwszy byliśmy w tej części Niemiec. Do Zagłębia Ruhry udaliśmy się koleją w pierwszym tygodniu grudnia 2017 r. Pomimo wielu przesiadek, do celu dotarliśmy punktualnie. Na dworcu czekali na nas niemieccy gospodarze: nauczyciele pani Natalie Rohr i pan Tim Baumeister , pan Horst Wieshoff, inicjator idei wymiany z Oberhausen oraz uczniowie szkoły Gesamtschule Osterfeld (GSO).

  Podczas pobytu mieliśmy okazję zobaczyć potężną szkołę, do której uczęszcza 1500 uczniów. Dyrektor szkoły GSO, pan Carsten Kühn, przywitał nas bardzo serdecznie. W drugim dniu naszego pobytu GSO została uroczyście nagrodzona tytułem Kulturschule. Tego samego dnia był szkolny Dzień Otwartych Drzwi. Z tej okazji przygotowaliśmy stoisko kulinarno-informacyjne. Polskie smakołyki przypadły do gustu wielu gościom, którzy odwiedzali szkołę.

  Program wymiany przewidywał także zwiedzanie miejsc związanych z przemysłem Zagłębia Ruhry, który do lat 60-tych ubiegłego wieku działał naprawdę prężnie: Landschaftspark Duisburg-Nord i Zeche Zollverein w Essen.

  Uczniowie brali również udział w wykładzie historycznym pani dr Gudrun Havemann, który  dotyczył obozu pracy w Oberhausen i pracowników przymusowych podczas Drugiej Wojny Światowej. W ciągu ostatnich trzech lat niemieccy uczniowie stworzyli, w ramach projektu, broszurę oraz artykuły o tej tematyce.

  Przez trzy dni mogliśmy także obserwować zajęcia lekcyjne. Uczestniczyliśmy m.in. w lekcjach języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, matematyki, fizyki, historii oraz godziny z wychowawcą. Na lekcjach wychowania fizycznego poznaliśmy nieznaną nam wcześniej grę KIN-BALL. Wielkie brawa należą się nauczycielowi wychowania fizycznego – panu Arturowi Godowi, który wprowadził nas w fantastyczny świat tej niezwykle dynamicznej gry zespołowej. Bawiliśmy się świetnie!

  Byliśmy gośćmi burmistrza dzielnicy Osterfeld, pana Thomasa Kreya. Podczas spotkania w ratuszu młodzież z Niemiec i Polski mogła podzielić się spostrzeżeniami na temat naszych krajów oraz korzyści płynących ze wspólnych wymian i projektów.

  Poznaliśmy także pobliskie jarmarki bożonarodzeniowe – w Mülheim na zamku Broich w stylu średniowiecznym, ponadto w Oberhausen i Essen. Cudowna świąteczna atmosfera panująca na jarmarkach udzieliła się wszystkim.

  W czasie wymiany państwo Wieshoff zaprosili wszystkich uczestników na kolację do restauracji „Gdańska” w Oberhausen. Gospodarze, państwo Maria i Czesław Gołębiewscy, serwują wyśmienite dania kuchni polskiej, które przyciągają wielu gości. Podczas wspólnej kolacji  Pan Kühn, pani Rohr, pan Baumeister, pan Krey oraz państwo Wieshoff otrzymali od nas słodkie podarunki oraz kartki z życzeniami z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Pan Wieshoff wygłosił również pouczające przemówienie i podziękował zebranym za zaangażowanie. Wieczorem mogliśmy poszaleć w parku trampolin TIGER JUMP.

  Ostatni dzień spędziliśmy wspólnie w Kolonii. Zwiedziliśmy katedrę Kölner Dom, most Hohenzollernbrücke z niezliczoną ilością kłódek miłości, platformę widokową na budynku KölnTriangle oraz muzeum Schokoladenmuseum i Senfmuseum. Po zasłużonej kolacji, jeszcze przed północą, pożegnaliśmy naszych przyjaciół z GSO. Każdy z uczestników uznał wyprawę do Niemiec za udaną. Liczymy na to, że w 2018 r. nastąpi rewizyta i będziemy mogli gościć grupę z Oberhausen w Mikołajkach.

  Dziękujemy serdecznie wszystkim instytucjom oraz osobom, które wspierały nas finansowo i merytorycznie: Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (Warszawa), Fundacja Marion Dönhoff (Hamburg), państwo Horst i Inge Wieshoff, pan Carsten Kühn, pani Gabriele Vogt, pani Natalie Rohr, pani Kirsten Boddenberg, pan Tim Baumeister, pan Artur God, pani Gudrun Havemann, pan Thomas Krey.

   

  Sebastian Jabłoński i Iwona Harasimowicz

 • Wizyta w Domu Spokojnej Starości Arka w Mikołajkach

  Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe seniorom z Domu Opieki Arka.

  W specjalnie przygotowanych strojach młodzi aktorzy przedstawili scenę narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja i współczesna rodzina. Zgromadzona publiczność mogła przeżyć historię Maryi i Józefa przeplataną wspólnym śpiewaniem kolęd i sluchaniem światecznych opowiadań. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.

  Kiedy część artystyczna dobiegła końca, przyszedł Mikołaj z ogromnym workiem prezentów w postaci słodkich pierników i aniołków wykonanych z makaronu i przygotowanych przez naszych uczniów.

  Uczniowie starszych klas wraz z Mikołajem odwiedzili również pensjonariuszy,którzy nie mogli przybyć na część artystyczną.

  Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów i zaproszonych gości.

 • Dzień Zdrowego Śniadania

  Dzień Zdrowego Śniadania w naszej szkole miał uroczysty charakter.W tym dniu w odbyły   się zajęcia otwarte dla rodziców z dziećmi na temat zdrowego odżywiania się. Motywem przewodnim był najważniejszy posiłek w ciągu dnia czyli śniadanie. Zadaniem rodziców oraz dzieci było przygotowanie zdrowych i smacznych kanapek. Uczniowie przygotowali gazetkę na, której znalazły się ilustracje owoców i warzyw. W Sali został zawieszony plakat z 12 zasadami zdrowego odżywiania. Rodzice wspólnie z dziećmi przygotowali produkty spożywcze oraz stoły. Dla dzieci zostały przygotowane quizy, krzyżówka oraz zagadki na temat zdrowego odżywiania się. Wykorzystaliśmy ze scenariusza kategorię wiedza, uczniowie chętnie udzielali odpowiedzi na pytania. Największym powodzeniem cieszyła się zabawa w rozpoznawanie owoców i warzyw za pomocą dotyku i opisywanie jego cech charakterystycznych pozostałym uczestnikom zabawy. Scenariusz został zrealizowany w całości. Dzieci wystąpił w przygotowanych samodzielnie czapkach. Na tablicy multimedialnej została wyświetlona przygotowana wcześniej prezentacja.

   

  Kornelia Walmińska

  Dorota Butkiewicz

 • Pieczenie pierników i tworzenie kartek świątecznych

  W dniu 21 listopada 2017 r. uczniowie klasy II G i III SP pod kierunkiem wychowawców i zaproszonych gości z Mniejszości Niemieckiej Niedźwiedzia Łapa w Mrągowie i przeprowadzili zajęcia kulinarne pt.Mikołajkowe pieczenie pierników i zajęcia plastyczne pt Świąteczna kartka . Głównymi celami była nauka pieczenia pierniczków, oraz wyrabianie estetyki pracy podczas samodzielne wykonywanych kartek świątecznych i wzbogacenie słownictwa dotyczącego Bożego Narodzenia w języku niemieckim. Ale przede wszystkim chęć obdarowania innych własnoręcznie upieczonymi ciasteczkami i zrobionymi kartkami świątecznymi.

  Zapach cynamonu i korzennych przypraw roznosił się przyjemnym aromatem w całej szkole i sprowadzał do nas uczniów z innych klas, którzy też chcieli zobaczyć jak wygląda „masowa produkcja pierników”.Pani Ania- nauczycielka matematyki szczegółowo opisywała każdy etap przygotowania pierników ,a my z uwagą słuchaliśmy. Pani Jola wychowawczyni kl.III SP przy naszej pomocy sortowała pierniki na duże i małe choinki. Wielką frajdę dzieciakom sprawiła wspólna praca: przygotowanie ciasta piernikowego, wałkowanie, wykrawanie i pieczenie pierników , a najbardziej wspólnie konsumowanie pysznej pizzy.

  Pan Sebastian nauczyciel j. niemieckiego i zaproszeni goście z  mniejszości niemieckiej w Mrągowie pomagali nam w projektowaniu przepięknych kartek świątecznych i pisaniu życzeń w języku niemieckim.

  Z upieczonych pierników będziemy „budować” i dekorować choinki bożonarodzeniowe, które chcemy wręczyć 1 grudnia naszym gościom z Niemiec,natomiast kartki świąteczne pojada z uczniami klas licealnych,którzy wyjeżdżają 30 listopada2017r. na wymianę ze szkołami partnerskimi do Oberhausen.

 • Prezent pod choinkę

  Kolejne paczki z naszej szkołyzostały przekazane w ramach akcji "Prezent pod choinkę". Uczniowie szkoły podstwowej, gimnazjum oraz liceum przygotowali paczki, które trafią do potrzebujących dzieci.

 • Lekcje otwarte dla rodziców kl.III SP.

  Tegoroczne, centralne obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, które przypadają na dzień 20 listopada obchodziliśmy w naszej szkole organizując w kl. III SP - Konferencję na ich temat. Najmłodsi debatowali i wyrażali własne zdania przed publicznością . Na zajęcia zaprosiliśmy rodziców kl.III umożliwiając im zobaczenia w jaki sposób przekazujemy uczniom ważne informacje. Na lekcjach uczniowie dowiedzieli się jakie to prawa ma dziecko i gdzie są one zapisane jak również zapoznały się z dwoma znanymi sylwetkami tych dorosłych, którzy mieli fundamentalny wkład w rozwój praw dziecka oraz bronili ich , a byli to Janusz Korczak i Irena Sendlerowa jej niewzruszona postawa moralna i siła charakteru pozwoliły uratować tysiące dziecięcych istnień. Tegoroczny Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka jest rozpoczęciem obchodów Roku Ireny Sendlerowej,którym został ogłoszony przez Sejm RP nadchodzący rok 2018.

 • Rewizyta w Lahnstein 

  Uczniowie klasy III Społecznego Gimnazjum w dniach 20-28 października 2017 byli gośćmi uczniów Marion-Dönhoff-Gymnasium w Lahnstein.

  W ramach wymiany międzynarodowej i zgodnie z wieloletnią tradycją uczniowie danych szkół uczestniczyli w realizacji kolejnego projektu pt. „Weltkulturerbe Oberes Mittelrheintal”.

  Wspólne przygotowanie słownika niemiecko-polsko-angielskiego związanego z Doliną Renu oraz inscenizacja ballady „Loreley” to podstawowe elementy tego spotkania. Tydzień wycieczek, rozmów, wspólnych zajęć to doskonała okazja do poznawania języków obcych w praktyce, rozwijania zainteresowań, nawiązywania kontaktów.

  Część oficjalna tej wymiany to spotkanie u Burmistrza Lahnstein i przedstawienie w szkole dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

  Projekt dofinansowano zśrodków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz Fundacji Marion Dönhoff.

 • KONKURS MEMORY MASTER

  Dnia 16 listopada 2017 roku, już po raz drugi, uczniowie z klas IV-VII Społecznej Szkoły Podstawowej oraz uczniowie III klasy Społecznego Gimnazjum, wzięli udział w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego organizowanym przez firmę Blumont.

              Konkurs Memory Master jest konkursem leksykalnym, zaprojektowanym, jako pomocne narzędzie do aktywnego wspierania nauki słownictwa oraz motywowania uczniów do poszerzania wiedzy leksykalnej. Konkurs, dzięki darmowej aplikacji, możliwej do pobrania za darmo przez każdego ucznia, w nowoczesny sposób zachęca uczniów do zdobywania nowej wiedzy i odświeżania tej już nabytej.

              Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 10 lutego 2018 roku. Laureatami konkursu zostaną uczniowie, którzy uzyskają wynik powyżej 90 punktów, laureatami III stopnia uczniowie z wynikiem 90-94 punkty, a uczniowie z wynikiem 95-99 punktów otrzymają miano laureata II stopnia. Laureaci z maksymalną liczbą punktów wezmą udział w losowaniu nagród.

                                                                                            Iwona Harasimowicz

                                                                                     Szkolny koordynator konkursu

 • Wymiana Polsko-Niemiecka

  W dniach 13-17 listopada 2017 uczniowie Społecznego Gimnazjum i Społecznego Liceum im. Marion Dönhoff w Mikołajkach uczestniczą, w ramach wymiany polsko-niemieckiej, w warsztatach "Różni ale równi", które odbywają się w  Poczdamie. Grupa wyjechała pod opieką nauczycieli : Sławomira Gryziaka i Anny Wierciszewskiej. 

  Pierwszymi zajęciami było przydzielenie pokoi, naturalnie w składzie polsko- niemieckim wink

  Następnie poznawaliśmy siebie....laugh

  Oto plan naszych warsztatòw.

  Każdy mògł wyrazić swoje obawy I życzenia

  Następnie ustaliliśmy zasady samoorganizacji I przydzieliliśmy się do grup polsko - niemieckich, odpowiedzialnych za zakupy, przygotowanie posiłkòw, sprzątanie I za kasę oczywiście wink

  Następnie wycieczka do Berlin Hauptbahnhof, podròż metrem , potem Brandenburger Tor, pomnik upamietniajàcy ofiary Holocaustu oraz pomnik upamiętniajacy pomordowanych Romòw i Sinti. Następnie Reichstag, Alexanderplatz i na koniec emocjonujące przedstawienie teatralne "Identität ist sowieso ein Quatsch" w ramach międzynarodowego festiwalu "No Limits" w słynnej dzielnicy Berlina Kreuzberg. Emocje sięgnęły ZENITU. Kolejnego dnia przenieśliśmy się w przeszłość. Byliśmy na moście szpiegòw w Potsdam, widzieliśmy pozostałości muru Berlińskiego, przed Cecilienhof, gdzie ustalono obecne granice Europy, dalej workshops I....... Disco smiley

  Ostatnie warsztaty, czas na podsumowanie i ewaluację. Obejrzeliśmy wspòlne zdjęcia, filmy. Pożegnaliśmy się z nowymi przyjaciòłmi. Nie zabrakło łez ...... wszyscy życzyliśmy sobie ponownego spotkania.winkwink

 • Obchody Narodowego Święta Niepodległości

  10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji  kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie uświetnili obchody 11 Listopada programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem p. Agnieszki Steckiej. Nad dekoracjami czuwały panie: Ewa Wierzchucka i Iwona Piwko .  Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce religijno-patriotycznej  Apel uświadomił wszystkim uczniom, jak ważna jest Polska - nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo – Wolność.
   

  Opracowała: Agnieszka Stecka

 • Konkurs plastyczny "Barwy niepodległości"

    Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Jolanty Przybysz przygotowali prace plastyczne na ogólnopolski konkurs plastyczny pt. „Barwy Niepodległości”- XI edycja organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Mieczysława

  Kozara-Słobudzkiego w Świdnicy.

  Rok 2017 Sejm ustanowił rokiem m.in. Piłsudskiego i Kościuszki. Uczczenie Józefa Piłsudskiego ma związek ze 150 rocznicą niezłomnego bojownika o wolność i niezawisłość Polaków.A w 200. rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki to powód przypomnienia jego wkładu w walkach o niepodległość.

  Zadaniem uczniów było namalować własną wersję Barw Niepodległości ujmując postać Piłsudskiego, Kościuszki lub Mieczysława Kozara-Słobudzkiego patrona MDK w Świdnicy.

  O wynikach konkursu i terminie, oraz miejscu podsumowania laureaci będą powiadomieni telefonicznie.Wernisaż planowany jest na 9 listopada 2017r. Informacje o konkursie zostaną umieszczone na stronie : www.mdk.swidnica.pl

   

  Uczniowie biorący udział w konkursie:

                                                                  Stanisław Wierzbicki kl.III SP

                                                                  Magdalena Zawilińska IV SP

                                                                  Nadia Pirjanowicz IV SP

                                                                  Marianna Łapuć kl.VII SP

                                                                  Kornelia Kubacka kl. VII SP

                                                                  Zuzanna Juroszek kl. VII SP

                                                                  Magdalena Kąt kl.VII SP

 • Festiwal kaszy

  Festiwal kaszy w naszej szkole miał bardzo uroczysty charakter uczniowie przygotowywali się do tego dnia. Poznali wszystkie rodzaje kaszy i dowiedzieli się dlaczego są zdrowe . Uczniowie w tym dniu wcielili się role kucharzy, wspólnie z rodzicami przygotowali smaczne i zdrowe potrawy z kaszy. Zadaniem uczniów było opowiedzenie o składnikach dania. Komisja wybrała jedno najsmaczniejsze i najzdrowsze danie. Uczniowie kosztowali wszystkich dań, poznali nowe smaki i odkryli nowe przepisy na przygotowanie potraw z kaszy. Dowiedzieli się też, że na drugie śniadanie do szkoły  można przynieść zdrową i pyszną sałatkę z kasz różnego rodzaju. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Opowiadały o swoich potrawach a także przygotowali przepisy dla innych dzieci. Dzieci wspólnie z paniami przygotowali czapki kucharzy. Festiwal kaszy odbył się w bardzo miłej atmosferze. Zwyciężyły pierogi z kaszą i serem Estery Górskiej uczennicy klasy I.

   

  Koordynatorzy projektu:

  Kornelia Walmińska

  Dorota Butkiewicz

   

                                                                                                

 • Sprzątanie cmentarza

  Uczniowie klasy II i III gimnazjum 31 października 2017 udali się na cmentarz przy ulicy Dąbrowskiego w Mikołajkach aby uprzątnąć nagrobki oraz zapalić znicze.

 • AKCJA - INTEGRACJA

  Nic tak nie integruje grupy jak wspólny wyjazd!  Wspaniale spędzony czas wśród rówieśników w wyjątkowym miejscu, moc atrakcji i emocje jakie towarzyszyły uczniom podczas wspólnych działań będą jeszcze długo wspominane i komentowane

  GAŁKOWO!

  Odrobina sportu, lekcja muzyki i wspólne śpiewanie, turniej gry
  w palanta, zabawa w podchody przy świetle księżyca, wspólne pieczenie pizzy, gry integracyjne, noc filmowa...

  To również rozmowy do białego rana!

  czas na integrację wykorzystany w 100%
  Pięknie dziękujemy Państwu Potockim za zaproszenie,
  Pani
  Agacie Rudnickiej
  za sprawną organizację i pyszny sernik,
  pani
  Ewa Wierzchuckiej za kreatywne zabawy integracyjne.
  panu
  Cezary Nowakowskiemu za piękną lekcje muzyki,
  pani Stelli Hałaburdzie za sportową integrację,
  oraz wszystkim zaangażowanym w to, aby ten wieczór był dla nas i dla naszych uczniów wyjątkowy i niezapomniany

 • PAMIĘTAMY O OSOBACH STARSZYCH!

  20 października 2017 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. By uczcić to święto, udaliśmy się do Ewangelickiego Domu Opieki „Arka” w Mikołajkach. Uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej zadedykowali Seniorom wiersze i piosenki oraz wręczyli własnoręcznie wykonane laurki z życzeniami. Pastor parafii ewangelicko – augsburskiej, Pan Bogusław Juroszek, w imieniu podopiecznych ośrodka serdecznie podziękował uczniom i nauczycielom za pamięć i niegasnącą chęć współpracy.

                                                                                                           Renata Kowalczyk

 • Konkurs plastyczny "Jesienne dekoracje z dyni"

  W październiku został zorganizowany konkurs plastyczny  pt. „Jesienne dekoracje z dyni”. Do udziału w konkursie były zaproszone wszystkie klasy szkoły podstawowej.

  Celem  konkursu było:

  -  zachęcenie dzieci do zaprezentowania zdolności i umiejętności plastyczno – technicznych

  - rozwijanie zdolności konstrukcyjnych oraz dekoracyjnych

  - pobudzenie wyobraźni oraz aktywności artystycznej

  - popularyzacja walorów dekoracyjnych dyni

  - kształtowanie umiejętności pracy indywidualnej, zespołowej oraz współpraca z rodzicami

  Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i kreatywnością podczas tworzenia prac.

  Rozstrzygnięcie konkursu było zaplanowane na 14.10.2017r.  Komisja konkursowa w składzie: p. Anna Staśkiewicz ( nauczycielka matematyki ), p.Maria Zembrzuska  (nauczycielka j. polskiego ), p. Sebastian Jabłoński

  ( nauczyciel j. niemieckiego ) wyłoniła laureatów.

   

  Laureatami konkursu zostali:

  I miejsce- Marcel Pirjamowicz kl. II

   

  II miejsce- Basia Śliwińska kl. I i Lidia Śliwińska kl. III

   

  III miejsce- Jan Paśnikowski kl.II

   

  W dniu 18 października p. dyrektor Stanisław Wąsiakowski nagrodził laureatów  dyplomem i nagrodą w postaci pojemnika na napoje, pozostali uczestnicy konkursu  otrzymali dyplom za udział w konkursie i książkę.

  Dziękujemy rodzicom za pomoc w tworzeniu prac konkursowych,zwycięzcom gratulujemy!

  Wszystkie prace konkursowe zostaną zaprezentowane na wystawie szkolnej.

                                                                                                 

                                                                                           Mikołajki,18.10.2017r

 • Sprawozdanie z pasowania uczniów klasy I Społecznej Szkoły Podstawowej w Mikołajkach rok szkolny 2017/2018

  Uczniowie klasy I  przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów wierszy i piosenek. W piątek 13.10.2017 podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyło się również ślubowanie klasy I. Dzieci w strojach galowych oraz biretach na głowach w skupieniu oczekiwali na swój występ. Dzieci powitały wspólnie gości, każde dziecko miało też okazję samodzielnie do mikrofonu powiedzieć przygotowany wiersz. Uczniowie wspólnie zaśpiewali hymn pierwszoklasisty. W niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po zakończonej części artystycznej pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia.

  Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy.

   

  Wychowawca: mgr Kornelia Walmińska

 • SPRAWOZDANIE Z PRZEBIEGU KONKURSU PLASTYCZNEGO 	pt. „JESIENNE CUDA”

  W miesiącu październiku w Społecznej Szkole Podstawowej w Mikołajkach został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Jesienne cuda”. Do udziału w nim zostali zaproszeni uczniowie klas młodszych z rodzicami. Jury wyłoniło laureatów ogłoszonego konkursu. W związku z tym, że dzieci wykazały się dużą pomysłowością i kreatywnością w tworzeniu jesiennych prac, jury po dokonaniu oceny wszystkich prac zdecydowało o przyznaniu 3 pierwszych miejsc. Wręczenie nagród odbędzie się 17.10.2017. Wszystkim uczestnikom konkursu zostaną wręczone nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy rodzicom którzy wspomagali w większym lub mniejszym stopniu swoje pociechy przy tworzeniu konkursowych prac.

  LAUREATAMI  KONKURSU ZOSTALI:

  I MIEJSCE

  Wojciech Nadolny kl. II

  Marcel Pirjanowicz kl. II       

  Dawid Kowalczyk  kl. III

  II MIEJSCE

  Gabriel Kozłowski – Mazurkiewicz kl. I

  Maria Paśnikowska kl. I

  Jan Paśnikowski kl. II

  III MIEJSCE    

  Estera Górska kl. I     

   

  GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!!!

   

  Laureaci konkursu otrzymali upominki rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Wszystkie  prace można obejrzeć na wystawie w holu szkolnym.

  Kornelia Walmińska

 • Eksperymenty i doświadczenia klasy III SPO

  W piatek 6.10.2017 mali badacze w kl.III SP prowadzili eksperymenty i doświadczenia, które mialy za zadanie  rozbudzenie ciekawości otaczającego świata, oraz nauczenie dzieci prowadzenia obserwacji i wyciągnięcie wniosków z doświadczeń i eksperymentów.

Aktualności

Kontakt

 • Społeczne Liceum Ogólnokształcące im.Marion Dönhoff STO w Mikołajkach Społeczne Gimnazjum STO w Mikołajkach Społecza Szkoła Podstawowa STO w Mikołajkach
  11-730 Mikołajki
  ul.Leśna 2 A
 • 87 421 66 74

Galeria zdjęć