Sobota 21.10.2017

• Społeczne Gimnazjum STO w Mikołajkach
  • Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Mikołajkach
  • Samodzielne Koło Terenowe nr 93 STO w Mikołajkach

Serdecznie zapraszają  uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału

w V edycji konkursu Mazurska Rodzina.

Konkurs organizowany jest pod Patronatem

Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego

oraz  Starosty Powiatu  Mrągowskiego.

Celem konkursu jest:

• rozwijanie i podtrzymywanie więzi rodzinnych,
  • poznanie historii własnej rodziny,
  • kultywowanie tradycji rodziny, a jednocześnie uchwycenie zmian w tradycjach rodzinnych, obyczajach, które spowodowane są zmianami politycznymi i ekonomicznymi,
  • budzenie postawy szacunku dla tradycji rodzinnych, uwrażliwienie na konieczność ich zachowania,
  • zainteresowanie otaczającą rzeczywistością,
  • poszanowanie dla kultur różnych narodów,
  • kształtowanie wrażliwości artystycznej.

Mazurska Rodzina

Portret mazurskiej rodziny i zmiany, które w niej zaszły w latach 1945 – 2017.

Konkurs fotograficzny

Konkurs multimedialny

adresaci

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum

Uczniowie gimnazjum

i szkoły ponadgimnazjalnej

Dwie techniki:

1. forma płaska,
  2. forma przestrzenna.

Każda praca powinna być opatrzona metryczką: tytuł pracy, imię i nazwisko autora i opiekuna, szkoła.

Praca konkursowa  powinna zawierać od 3 do 10 fotografii rodzinnych wraz z opisem – sporządzonym według informacji w załączniku

nr 3 do regulaminu.

Audio; audio –video; video (reportaż; wywiad;  relacje wzbogacone zdjęciami, listami; słuchowisko; prezentacje).

Zgoda na przetwarzanie danych i przekazanie praw autorskich – załącznik nr 2.

Opis fotografii – załącznik nr 3.

Zgoda na przetwarzanie danych i przekazanie praw autorskich – załącznik nr 2.

Każda praca powinna mieć tytuł, który nie będzie powtórzeniem tematu, a wskaże jurorom najważniejszy dla autorów sens opracowania.

TERMINARZ KONKURSU:

Prace należy dostarczyć bądź nadesłać do 31 marca 2017r. Adres: Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Marion Dönhoff ul. Leśna 2A, 11-730 Mikołajki .

Finał rozstrzygnięcia konkursu i wręczenie nagród nastąpi w Dniu Otwartym Szkoły w siedzibie organizatora.

Adres e-mail: szkoly.sto.mikolajki@poczta.fm

NAGRODY:

Prace będą oceniane przez jury powołane przez organizatorów. Przyznane zostaną trzy nagrody główne i trzy wyróżnienia w każdej z trzech kategorii. W tym roku zostanie przyznana nagroda społeczności szkolnej. Swój głos będą mogli oddać uczniowie, nauczyciele, rodzice, wszyscy związani ze Szkołami Społecznymi w Mikołajkach. Nagrody tej nie mogą otrzymać uczniowie Szkół Społecznych w Mikołajkach.

Nagrodzone i wyróżnione prace będą prezentowane: w siedzibie organizatorów, na stronie

www.sto-mikolajki.edupage.org  a także na wystawie pokonkursowej w „Potocki - Gałkowo”.

Na finał konkursu zapraszamy dyrektorów szkół, wszystkich opiekunów i wszystkich autorów prac zgłoszonych, również tych nienominowanych do finału. Uczestnicy konkursu mogą zaprosić rodziny i osoby, które wspierały je przy opracowaniu materiału.

Osoba do kontaktu: Pani  Maria Zembrzuska – nauczycielka języka polskiego w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Marion Dönhoff  w Mikołajkach, tel.87 4216674.

Regulamin konkursu i załączniki do pobrania na stronie internetowej szkoły

ZAŁĄCZNIKI do pobrania:

Załącznik nr 1 – karta zgłoszenia karta_zgloszenia.doc

Załącznik nr 2 – zgoda na przetwarzanie danych i zgoda na przekazanie praw autorskich oswiadczenia.pdf

Załącznik nr 3 – opis fotografii Opis_fotografii.doc